Zmiany wnętrz

Każdy z nas wie, z jak dużymi kosztami i jak wieloma wyrzeczeniami wiąże się remont domu, czy mieszkania. Takie mniejsze, dotyczące jedynie przemalowywania kolorów ścian, czy wymiany i skucia kafelków wykonujemy raz na kilka lat, natomiast na te większe, gruntowne decydujemy się już raz na lat kilkanaście lub kilkadziesiąt. Wiążą się one przecież z dużymi zmianami, co nie każdy lubi. Najczęściej w przypadku zmian ograniczamy się do dużo mniejszych posunięć, takich jak wymiana zasłon, firanek, obić kanapy i krzeseł, czy doniczek.


Zazwyczaj decydujemy się na zmianę kolorystyki. Każde pomieszczenie, nawet kuchnia, ulega ogromnej zmianie już po przemalowaniu koloru ściany. Większy remont to już zazwyczaj również wymiana mebli, skucie i wymiana kafelków oraz nowe gładzie na ścianach. Takie przedsięwzięcie wiąże się często również z wymianą całej instalacji elektrycznej, wymianą lub cyklinowaniem parkietu, zmianą okien i oświetlenia. Dlatego też tak rzadko decydujemy się na remonty gruntowne. Po pierwsze, takie dogłębne operacje są wyjątkowo kosztowne. Po drugie, mało kto ma ochotę na takie zabiegi we własnym domu. Kojarzą się one z ogromnym bałaganem, unoszącym się kurzem i pyłem, wiecznym hałasem i obcymi osobami w domu. Bo kiedy decydujemy się na duży, gruntowny remont, rzadko wykonujemy go sami. Najczęściej wynajmujemy do tego celu profesjonalne, polecone nam przez znajomych lub rodzinę firmy remontowo- budowlane, które zajmują się naszym domem, czy mieszkaniem od początku do końca. Nie raz konieczne jest również zatrudnienie projektanta wnętrz, który pomaga stworzyć klimat i wystrój na jakim nam zależy.

Nie każdy posiada przecież umiejętności doboru mebli, kolorów i dodatków, a wszyscy chcemy mieć wnętrza modne, ładne i przytulne. Niestety, coraz częściej projektanci sugerują się wszechobecną modą na wnętrza i meble bardzo nowoczesne i zimne. Takie pomieszczenia wyglądają pięknie w broszurach i gazetach, nie sprawdzają się jednak kompletnie w codziennym życiu rodzinnym. Są one zimne i niewygodne, sprawiają wrażenie niezamieszkałych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.0/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Zmiany wnętrz, 7.0 out of 10 based on 17 ratings

Comments are closed.