Zasięg sieci

W świecie ciągłego kontaktowania się ze sobą telefon komórkowy staje się czymś więcej, niż narzędziem do komunikowania się słowem lub tekstem. Bardzo ważne dla nowoczesnego użytkownika jest posiadanie telefonu z otwartym systemem operacyjnym, na którym trzymać będzie można ważne dla siebie pliki różnych formatów, ale także łączyć się z Internetem czy nawet wykorzystywać nawigację satelitarną. Mimo nowych potrzeb na rynku klientów, operatorzy sieci wiedzą, że mogą schlebiać wyłącznie wymaganiom najnowszych i zaawansowanych użytkowników.

Bardzo ważne dla marki jest nie tyle budowanie swojej pozycji w oparciu o nowoczesne technologie – chociaż jest to zadanie kluczowe – ale także dbanie o stan infrastruktury, także GSM. W dobie mobilnego dostępu do Internetu coraz częściej klienci zabiegają o to, aby znaleźć się w zasięgu sieci 3G, możliwie nawet wchodzącej powoli do Polski sieci LTE. W istocie wcale nie poprawia to jakości świadczenia usług głosowych a ma wpływ wyłącznie na dostęp do Internetu, prędkość przesyłu danych i stabilność takiego połączenia online. Dlatego też nawet najnowocześniejsze sieci operatorskie nie mogą skupić się wyłącznie na innowacjach i wciąż modernizować muszą swoją starą infrastrukturę. Swoją potęgę operatorzy rynku komórkowego zbudowali na systemie GSM, który pozwala stabilnie przesyłać nie tylko głos, ale także wiadomości tekstowe i dane. Nie jest to system szybki, przez co nie nadaje się do wykorzystywania go w Internecie. Ale za to nadaje się idealnie do komunikowania z abonamentami innych sieci.

Dzięki umowom prawnym, jeśli znajdujemy się na terenie jednego kraju, to w większości wypadków dzwonienie na numer innego operatora nie będzie ograniczony. Może to być połączenie droższe – jak w przypadku dzwonienia za granicę – ale będzie możliwe i bardzo proste dla każdego. Właśnie dzięki tej prostocie i możliwości dzwonienia bez ograniczenia do wszystkich sieci, GSM do dziś pozostaje najważniejszym na świecie standardem telefonii komórkowej, obecnym wszędzie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Zasięg sieci, 7.2 out of 10 based on 17 ratings

Comments are closed.