Zaplecza pozycjonerskie

Bardzo ważnym elementem skutecznej promocji firmy jest stworzenie czytelnej strony www. Coraz więcej potencjalnych klientów próbuje dotrzeć do konkretnej oferty, właśnie za pośrednictwem sieci. Ale żeby dany serwis przyniósł oczekiwane korzyści, musi być jak najczęściej odwiedzany. Do popularyzacji witryn służy szereg działań, o wspólnej nazwie SEO. Polegają one na zapewnieniu adresowi www jak najwyższej pozycji na liście wyszukanych stron. Dzięki temu jest on widoczny i łatwo dostępny dla każdego użytkownika.

Istnieją różne metody SEO, czy też inaczej pozycjonowania. Najprościej jest zadbać o czytelną strukturę portalu, i właściwy dobór słów kluczowych. Pamiętajmy, żeby klucze nie przekroczyły 5 procent całej treści serwisu. Taki błąd może nas kosztować zablokowaniem strony, ponieważ robot wyszukiwarki uzna ją za spam. Równie skutecznym rozwiązaniem jest katalogowanie. Sprowadza się ono do automatycznego zgłaszania witryn do katalogów internetowych. W ten sposób zwiększamy w sieci ilość konkretnych łączy, które prowadzą do naszej strony www. Możemy też posłużyć się samodzielnym linkowaniem. W tym przypadku, celem jest zamieszczenie linków na dowolnych, najlepiej często odwiedzanych portalach. Linkowanie dąży do utworzenia indywidualnego zaplecza danej strony internetowej. Przez zaplecze rozumiemy wszystkie adresy, w których zamieściliśmy linki. Samodzielne budowanie sporego zaplecza jest dość trudne. Dlatego łatwiej jest działać wspólnie ze znajomymi. Trzeba również uważać na właścicieli wyszukiwarek. Większość z nich nie akceptuje podobnych działań, i ogranicza rozwój zapleczy. Trzeba więc zastosować kilka trików, dzięki którym unikniemy ewentualnej blokady. Najważniejsza zasada polega na różnorodnym dobraniu stron pod zaplecze.

Ich wybór jest bardzo duży. Warto postawić na blogi, fora dyskusyjne i portale z ogłoszeniami. Powinny się one wiązać z tematyką naszej strony. Są to miejsca chętnie odwiedzane, a nowy link na pewno zainteresuje niejedną osobę. W ten prosty sposób pozyskamy nowych użytkowników, i być może trafimy w ich gusta.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.9/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Zaplecza pozycjonerskie, 7.9 out of 10 based on 13 ratings

Comments are closed.