Ryzyko hazardzisty

Gry karciane zostały wymyślone przede wszystkim jako gry towarzyskie, mające na celu uprzyjemniś spędzanie czasu ze znajomymi. Dla wyższych sfer arystokratycznych przed wiekami znajomość zasad różnych gier była obowiązkowa, jeśli ktoś myślał o przyjemnym niedzielnym pikniku w ogrodzie. W ten sposób spędzano czas i po prostu relaksowano się, mogąc rywalizować ze sobą w najróżniejsze karcianki. Z czasem gry karciane zaczęły ewoluować i praktycznie każde społeczeństwo albo wymyślało własne nowe odmiany, albo też modyfikowano znane już gry, zmieniając zasady.


Przeważnie zmiany te miały podnieść poziom rywalizacji i widowiskowość partii, ponieważ stare gry najzwyczajniej zaczynały nudzić. Doskonałym sposobem na podniesienie widowiskowości gry w karty okazało się z czasem jednak wcale nie zmienianie zasad, ale po prostu granie na pieniądze. Jeśli ktoś ryzykuje własnym majątkiem, obstawiając swoje zwycięstwo w potyczce na karty, to z pewnością ostateczne rozstrzygnięcia co do zwycięstwa będą dla niego szalenie emocjonujące. Na tej samej zasadzie opierają się dziś zakłady bukmacherskie, które łączą hazard ze sportem. Mecze w różnych dyscyplinach sportowych i bez tego emocjonują widzów, ale fakt postawienia swoich pieniędzy na zwycięzcę meczu piłkarskiego czy pojedynku bokserów sprawia, że rywalizację tę ogląda się z zaciśniętymi kciukami i szczękami. Jednocześnie bardzo ważne jest to, że bez względu na nasze umiejętności, wiedzę i zdolność analizy, w grze w karty, tak jak w sporcie, nie da się przewidzieć ostatecznego wyniku i tutaj pojawia się czynnik ryzyka. Ryzyko działa dla wielu ludzi jak narkotyk i jeszcze chętniej wracają oni do miejsca, gdzie mogą poczuć ten zastrzyk energii.

Stąd najprawdopodobniej wzięła sie taka popularność kasyn, w których bez przerwy ktoś wygrywa i głośno się cieszy – ale reszta w ciszy musi odejść i zadowolić się porażką. Właściciele tych miejsc doskonale wiedzą, jak stworzyć przy pomocy wystroju, światła i dźwięków atmosferę, w której grający będą chcieli spędzić jak najwięcej czasu, podnieceni możliwością odniesienia wielkiego kasowego sukcesu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.2/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Ryzyko hazardzisty, 7.2 out of 10 based on 13 ratings

Comments are closed.