Remont mieszkania

Remont mieszkania to czynność, którą zazwyczaj wykonuje się raz na kilka lub kilkanaście lat. Przede wszystkim przyczyną takiej sytuacji jest na pewno kwestia kosztów. Gruntowny remont, który wiąże się z wymianą wielu sprzętów i zakupem nowych potrafi kosztować tyle, co połowa nowego mieszkania. Niejednokrotnie w trakcie remontu mieszkania okazuje się, że warto wymienić instalację elektryczną i gazową, co zmusza do kucia i burzenia ścian, niszczenia podłóg. Taki duży i gruntowny remont jest też bardzo niewygodny dla mieszkańców mieszkania, jak również ich sąsiadów. Trzeba przecież w takim zdemolowanym mieszkaniu mieszkać.

Nie raz brak w domu wody, czy prądu przez kilka dni, meble stoją na środku pokoju, przykryte folią. Poszukiwanie ubrań, kosmetyków, książek, wszystkich potrzebnych przedmiotów może sprawiać ogromne problemy. Poza tym, mieszkańcy przez cały dzień narażeni są na obecność obcych osób oraz hałasy. Na to drugie bardzo często narzekają także sąsiedzi. Przeszkadza im również bałagan i kurz unoszący się na klatce schodowej. Są osoby, które rozległość remontu i jego wady tak bardzo przerażają, że decydują się przeprowadzać go na raty, raz na jakiś czas remontując na przykład jedno pomieszczenie, lub jedynie przemalowując kolory ścian w pokojach. Jest to jakiś sposób na uniknięcie wielkiego remontu, jednak w rezultacie może prowadzić do jednego, wielkiego, ciągłego remontu i bałaganu. Wydaje się, że wygodniej dla wszystkich- i mieszkańców i sąsiadów jest przeprowadzić gruntowny remont, który trwa cały miesiąc, ale pozwala odczekać na kolejny kilka dobrych lat.

W takiej sytuacji odświeżyć mieszkanie można doskonale na przykład przemeblowując je, albo zmieniając przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Czasami wystarcza zmiana firanek, koloru zasłon, poszewek na poduszki, czy doniczek kwiatów, aby uzyskać zupełnie inne, świeże wnętrze. Warto nieraz poradzić się profesjonalisty, najlepiej projektanta wnętrz, bo może się okazać, że jeden nowy obraz, lustro, czy mały dywanik sprawią, że niskim kosztem zmieni się zupełnie charakter pokoju. Pozwoli to na pewno uniknąć wielu dużych kosztów i niedogodności.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.5/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Remont mieszkania, 6.5 out of 10 based on 13 ratings

Comments are closed.