Popularność telefonów

Dziś mało kto jest w stanie wyobrazić sobie świat bez telefonii. Mało tego, stacjonarne telefony na kablu, które przecież jeszcze 20 lat temu rewolucjonizowały możliwość komunikacji w Polsce i innych krajach byłego ZSRR, dziś zupełnie odchodzą do lamusa. Wyniki statystyczne pokazują wyraźny odwrót od płacenia abonamentu za telefon domowy – klienci coraz chętniej podpisują więcej niż jedną umowę z operatorem komórkowym. Powodów takiej zmiany trendów rynkowych jest wiele. Specjaliści wskazują m.in. na fakt możliwości otrzymania nowoczesnego telefonu a nawet nierzadko smartfona najnowszej generacji za symboliczną tylko opłatą.


Oczywiście operator komórkowy odzyska sobie wyłożone wcześniej na zakup sprzętu pieniądze w opłatach abonamentowych, ale sama możliwość otrzymania sprawnego numeru i bardzo nowego telefonu ogranicza się do kilkunastominutowych formalności. Wystarczy stawić się w punkcie dystrybucyjnym któregoś z licznych polskich dostawców komórkowych z dowodem osobistym i ewentualnie zaświadczeniem z pracy, by móc podpisać nową umowę z operatorem GSM. Dodatkowym atutem telefonii komórkowej, szczególnie ważnym dla młodych użytkowników, jest możliwość łączenia się z Internetem poprzez swój nowoczesny telefon. Posiadając jedną kartę SIM możemy więc jednocześnie prowadzić rozmowy i wysyłać wiadomości, a także surfować po sieci i być w ciągłym dostępie online. Do tego dochodzą bardzo liczne promocje, które ostatnio coraz agresywniej starają się przekonać klientów jednej sieci, do przejścia w ramiona konkurencji.

Jednocześnie rozwiązanie umowy ze starym operatorem nie jest takie proste, szczególnie w przypadku umów abonenckich. Przed upływem terminu, jeśli klient chce zrezygnować z umowy, musi liczyć się z koniecznością zapłacenie tzw. kary umownej, wcześniej zapisanej w umowie. Jeśli jednak do końca umowy jest blisko, operatorzy GSM oferują możliwość załatwienia wszelkich formalności związanych ze zmianą sieci za klienta. Dzięki temu nie musimy sami biegać od salonu do salonu, gdyż odpowiedni zespół nowo wybranego operatora dopilnuje wszystkiego za nas.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.5/10 (10 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Popularność telefonów, 7.5 out of 10 based on 10 ratings

Comments are closed.