Oczko – porady do gry

Spośród gier, które można zaobserwować na podwórkach, w szkołach i wśród dzieci na najróżniejszych etapach rozwoju, tylko niektóre nadają się do przełożenia ich na rywalizację sportową. Chociaż gry karciane cieszą się wielką popularnością bez względu na wiek i płeć, dla dużej części osób stanowią one tylko i wyłącznie sposób na rozluźnienie się i miłe spędzenie czasu ze znajomymi. Tutaj rywalizacja nie jest mniejsza, ale nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji a zwycięstwo smakuje tylko chwilowo i niezbyt wyraźnie.

Niektóre jednak gry zostały z powodzeniem przeniesione z domowego zacisza prosto na stoły kasyn, do świata hazardu. Nie we wszystkie odmiany gier karcianych da się grać na pieniądze. Bardzo ważne jest bowiem, aby matematyczne wyliczanie wszystkich scenariuszów rozgrywki dało jasny wynik – 50/50. Nie może być mowy o tym, aby któryś z graczy obstawiających swoje pieniądze na stole musiał od początku być w gorszej sytuacji. Jednym z wyjątków, ale bardzo drobnych, jest tutaj oczko, które na potrzeby hazardu i kasyn zostało nieco oszlifowane. Na całym świecie gra polegająca na zbieraniu kart aż do uzyskania łącznej wartości 21 punktów znana jest pod angielską nazwą blackjack. Karty od 1 do 10 są warte dokładnie tyle, jaka wartość na nich widnieje. As kosztuje tyle, ile gracz sobie zażyczy – albo 1 albo 10. Może więc w zależności od swojej aktualnej pozycji zdecydować, czy przyspieszy zbieranie punktów czy bezpiecznie zbliży się krok po kroku do wartości 21. Niestety przekroczenie tej liczby o chociaż jeden punkt oznacza przegraną. Wygrywa ten z zawodników przy stole, który będzie najbliższy wymarzonej liczby lub ją osiągnie. Jednocześnie krupier tutaj, jako w jednej z nielicznych gier w kasynach, staje się jednym z zawodników. Reprezentuje więc on kasyno.

Blackjack stworzony został tak, aby drobne szanse, mniejsze niż jeden procent, przeważały jednak na stronę kasyna. Jest to jednak dla graczy mało dotkliwe, ponieważ krupier tradycyjnie, w zależności jednak od kasyna, nie może dobierać następnych kart, jeśli posiada już 17. To zdecydowanie zwiększa szanse graczy na ostatnim etapie rywalizacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.0/10 (11 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Oczko - porady do gry, 7.0 out of 10 based on 11 ratings

Comments are closed.