Linkowanie stron

Każdy twórca strony www oczekuje, że będzie ona często odwiedzana przez pozostałych internautów. Nie ważne, czy chodzi o portal społecznościowy, witrynę firmy, czy blog. Wyznacznikiem dobrego, sprawnie działającego serwisu, jest jak największa liczba odsłon. Dla pewnych osób może to oznaczać większy zarobek, inni po prostu liczą na popularność w sieci. Stąd pozycjonowanie, czyli w skrócie SEO, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wysokie umiejscowienie w rankingu wyszukiwania stanowi skuteczny sposób na zdobycie wiernych czytelników lub klientów. Tradycyjną metodą SEO jest sprawna optymalizacja strony.

Polega na właściwym dobraniu kluczowych słów, oraz budowie przejrzystej struktury portalu. Ale można też zastosować tak zwane linkowanie. To szczególnie przydatny sposób pozycjonowania. Zwłaszcza w przypadku blogów i prywatnych witryn. Ogólnie polega na uzyskaniu jak największej liczby linków w Internecie, które będą prowadzić prosto do naszego adresu www. Na przykład, jeżeli zadbamy o serdeczne kontakty z innymi blogerami, zyskujemy spore szanse na zlinkowanie naszego bloga. Po prostu znajomy doda nas do listy lubianych przez siebie użytkowników. Czasem nawet odniesie się do konkretnego wpisu, podając właśnie link. Blogi o ściśle określonej tematyce bywają też łączone z dużymi portalami. Wystarczy, że serwis wykaże zainteresowanie sprawami poruszonymi na blogu. Kwestią sporną pozostaje proceder, polegający na samodzielnym linkowaniu własnej strony. Możemy to zrobić za pośrednictwem otwartych forów dyskusyjnych.

Jest to w pewnym sensie oszustwo, trudno wykrywalne dla robotów wyszukiwarek. Zamiast uciekać się kłamstwa, lepiej zadbać o ciekawą, dobrze skomponowaną treść naszej witryny. Dobrze też postarać się o skuteczny dobór słów kluczowych. Najlepiej, jeśli znajdą się one w nagłówkach i środkowych częściach tekstów. Powinny być napisane w formie mianownika, bo właśnie tak najczęściej podaje się hasła w wyszukiwarce. Dla bardziej zainteresowanych poleca się zgłębienie wiedzy o analityce internetowej. Istnieje wiele programów, które pomogą nam w zadbaniu o popularność serwisu, czy bloga.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.1/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Linkowanie stron, 7.1 out of 10 based on 13 ratings

Comments are closed.