Katalogowanie stron

Internet stanowi podstawowe źródło wiedzy dla większości osób. Zazwyczaj internauta liczy na szybkie znalezienie informacji, poprzez wpisanie krótkiego słowa w wyszukiwarkę. Potem wystarczy kliknąć w pierwszy wyświetlony link, i to zazwyczaj wystarcza. Mechanizm szukania jest tak skonstruowany, żeby na najwyższej pozycji znalazły się linki w miarę powiązane z hasłem. Ponadto żaden użytkownik nie ma większej ochoty na długie przeszukiwanie Internetu. Dlatego wielu firmom, które posiadają stronę www, tak bardzo zależy na jej dobrym usytuowaniu w wynikach szukania. Wszystkie metody, które służą podwyższaniu pozycji adresów, nazywamy pozycjonowaniem.

Ewentualnie możemy też stosować skrótowy termin SEO. Typowym zabiegiem SEO jest optymalizacja witryny. Polega ona na tym, że dobieramy słowa kluczowe i układamy ogólną treść portalu w sposób jak najbardziej czytelny. Dzięki temu robot wyszukiwarki zaklasyfikuje nasz portal jako najlepiej łączący się z danym hasłem. Innym sposobem jest linkowanie. W tym przypadku musimy zadbać o to, żeby w całej sieci znalazło się jak najwięcej łączy do naszej strony www. Jednak coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest katalogowanie. To szybka i łatwa metoda spopularyzowania dowolnej witryny. Sprowadza się do zgłoszenia danego portalu do katalogów internetowych. Możemy to zrobić ręcznie, wybierając odpowiedni katalog i uzupełniając w nim dane. Jednak jest to dość pracochłonne zajęcie, dlatego większość użytkowników wybiera katalogowanie automatyczne. Służą do tego specjalne programy, tak zwane skryptoautomaty. Potrafią one w pełni samodzielnie przydzielać adres www do katalogów. Wystarczy tylko wykupić serwer. Dzięki temu liczba linków do naszej strony znacznie się zwiększy.

Niestety, automatyczne skrypty mają skłonność do popełniania błędów. Może się to zakończyć nawet zablokowaniem witryny. Dlatego dużą popularność zdobyło katalogowanie półautomatyczne. Daje nam ono szansę na wybranie właściwej kategorii katalogu, natomiast formularz zgłoszeniowy jest wypełniany już przez skrypt.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.8/10 (9 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Katalogowanie stron, 7.8 out of 10 based on 9 ratings

Comments are closed.