Kasyna obecnie

Ogromnym skokiem cywilizacyjnym Stany Zjednoczone zaimponowały reszcie świata, ale przede wszystkim stworzyły wiele ciekawych nowych form rozrywki, by zadowolić swoich obywateli. To wielki społeczeństwo w okresie powojennym przeżywało rozkwit i konieczne stało się szybkie zagospodarowanie pieniędzy obywateli, którzy chętnie i bez zastanowienia wydawali dolary na różne przyjemności. A wśród tych przyjemności, które w USA królowały jeszcze na długo przed wojną i prawdziwym gospodarczym boomem, jedną z najważniejszych pozycji zajmował hazard.

 

Podejście do niego znacznie zmieniało się w zależności od tego, kto akurat rządził. Jedni prezydenci widzieli w kasynach i grach hazardowych przede wszystkim mackę przestępczości zorganizowanej i mieli w tym sporo racji. Ze względu na bardzo łatwy sposób prania pieniędzy wynikający z braku pokwitowań po odejściu od stołu, kasyna stanowiły idealną przykrywkę dla nielegalnej działalności. Wielu bogatym przestępcom kasyna służyły przede wszystkim do prania brudnych pieniędzy zarobionych na innych działaniach, zazwyczaj nielegalnych. Dlatego walka z hazardem w pewnych latach była bardzo ostra. Niestety uderzała ona w zwykłych ludzi, którzy grę w pokera, blackjacka czy ruletkę traktowali przede wszystkim jako formę towarzyskiego spędzania czasu, zabawy, hobby i tylko ewentualnie, na samym końcu tej listy, jako możliwość zarobienia. Po okresie zwalczania nielegalnych kasyn zdecydowano się jednak stworzyć prawo, które umożliwi hazard, ale w określony sposób będzie go kontrolował.

Ponieważ nie da się zapanować nad szarą strefą należy stworzyć obywatelom miejsce, w którym będą legalnie i w zgodzie z prawem grać w gry. A jednocześnie nadzór państwa nad kasynami daje jeszcze dwie, szalenie ważne korzyści. Dla grających jest to pewność, że kasyno gra według uczciwych zasad i nie stara się zoptymalizować swoich zysków kosztem klientów. Dla samego państwa natomiast zyski z kasyn są ogromne, ponieważ miejsca takie i usługi przez nie świadczone podlegają bardzo wysokiemu podatkowi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.9/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Kasyna obecnie, 7.9 out of 10 based on 12 ratings

Comments are closed.