Karty do gry

Nikt nie jest w stanie powiedzieć, która cywilizacja jako pierwsza wymyśliła gry towarzyskie w oparciu o karty, ale wiele wskazuje na to, że to Chińczycy przed wiekami jako pierwsi pomyśleli, aby kostki domina, wcześniej dominującej gry na świecie, zamienić kartonikami, na których zaznaczone będą odpowiednie wartości. A fakt skrywania kart przed rywalami tak, żeby nie widzieli oni posiadanych przez nas atutów umożliwił różne wariacje na temat gier. I tak w najróżniejszych zakątkach świata zaczęły pojawiać się najróżniejsze odmiany i pomysły na wykorzystanie kart do gier. Dziś w karty gra się praktycznie wszędzie a wachlarz możliwych gier i zabaw pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.

Różnorodność dostępnych form rozgrywki sprawia, że każdy będzie zadowolony z innego rodzaju gry. W niektórych wersjach gier wykorzystuje się nawet do kilku talii jednocześnie, w zależności od ilości graczy przy stole. W karty można grać bardzo prymitywnie, co najczęściej widać wśród grających dzieci, dla których jakakolwiek forma spędzania czasu w towarzystwie jest zadowalająca. Natomiast dla tych bardziej wymagających często samo granie dla przyjemności nie wystarcza. Karty idealnie nadają się do hazardu i zakładów o pieniądze. Właściwie w każdą, nawet prymitywną grę karcianą, zagrać można na pieniądze, jednak emocje płynące z prostej rozgrywki są małe. O wiele ciekawiej robi się w przypadku gier, które spotkać można w kasynie. Jedną z najpopularniejszych jest poker, w którego gra najwięcej osób na całym świecie. Niektórzy robią to sportowo, inni dla zwykłej zabawy, ale dla ogromnej części graczy poker to sposób na życie i zarobek.

Nie brakuje bowiem turniejów pokerowych o najwyższe stawki. W roku 2007 nagroda dla mistrza świata w pokerze sportowym wyniosła aż 10 milionów dolarów. A wszystko to za umiejętność dobrego obliczania prawdopodobieństwa, szacowania kart rywali i zdolności czytania ich mimiki i zachowania pod kątem psychologicznym. Coraz częściej karty wychodzą z kasyn i znajdują swoją drogę do stacji sportowych, które przekonują się za sprawą pokera do tego, że na transmisji turniejów karcianych można zrobić.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.1/10 (19 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Karty do gry, 8.1 out of 10 based on 19 ratings

Comments are closed.