Jakie produkty bankowe są najczęściej wybierane przez Polaków?

Do nadal najbardziej popularnych oraz cenionych sposobów inwestowania pieniędzy zaliczają się lokaty terminowe. Osoby posiadające większą sumę pieniędzy, bardzo często decydują się na tego typu opcję jej zainwestowania, która należy do najmniej ryzykownych. Nasze pieniądze są bowiem zabezpieczone przez specjalny fundusz gwarancyjny. Lokata zakładana jest na z góry określony czas, a na dodatek bank dodaje do naszych oszczędności nam odsetki od tychże środków. Wysokość ich oprocentowania zależna jest od czasu trwania lokaty i stóp procentowych. Chociaż profity w ten sposób naliczane nie są bardzo wielkie to jednak jest to zapewniony zysk, który zachęca sporo osób.

Dzisiaj na pewno znacząca grupa z nas korzysta z najróżniejszych usług bankowych, z pomocą których obrót posiadanymi przez nas pieniędzmi jest prostszy. Jeśli nasze oszczędności znajdują się na koncie, mamy możliwość aby bez kłopotu wypłacać je w wyznaczonych punktach, czy najprościej regulować należności za zakupy za pomocą karty. Dzięki proponowanym usługom przeróżnych banków mamy również możliwość aby zarabiać za pomocą wpłaconych do nich oszczędnościom. Wystarczy jedynie dobrze zapoznać się z wszelkiego rodzaju propozycjami wybranych banków aby znaleźć coś odpowiedniego do naszych potrzeb. Musimy tylko dokładnie przeanalizować to jaka jest kondycja naszych finansów aby wiedzieć, która opcja będzie dla nas najbardziej dochodowa. Dobrze jest też zaznajomić się z wszelkiego typu rankingami ofert proponowanych przez banki, które w ostatnim czasie tworzone są przez instytucje związane z finansami czy również przez prasę i telewizję.

Jeżeli, jak radzi portal http://produktyfinansowe.biz jednak zależy nam tylko na bezproblemowym dostępie do naszych pieniędzy, wystarczy nam założenie konta bankowego. Ich odmian jest również niezwykle dużo, w zależności od banku w którym zamierzamy takie konto założyć, ale możemy wyodrębnić dwa główne rodzaje.
Pierwsze z tych dwóch to zwyczajne konta osobiste, które obecnie ma niemalże każdy. Bank prowadzący takowe konto, zapewnia nam bezgotówkowe przechowywanie środków pieniężnych, bezproblemowy oraz nieograniczony dostęp do nich a także możliwość uzupełniania środków.

Bywa to niezwykle wygodne głównie w momencie przelewania nam wypłaty przez pracodawcę. Ogromnym ułatwieniem dla wielu klientów bywają też tak zwane zlecenia stałe, za pomocą których regularnie, we wskazanym przez nas czasie z konta przekazywane są kwoty pieniędzy, przykładowo na opłacenie rat pożyczki. Wiele osób korzysta również z oferty założenia konta oszczędnościowego, które związane jest z większym oprocentowaniem posiadanych przez nas środków. Choć jest ono o wiele mniejsze aniżeli w wypadku lokat terminowych to jednak umożliwia o wiele dogodniejszy dostęp do naszych pieniędzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)

Comments are closed.