Jak zachować młody wygląd?

komórki macierzysteCzy wiesz, że z wiekiem wiązania kolagenowe w naszej skórze ulegają osłabieniu? Ma to wpływ na wygląd naszej skóry oraz samopoczucie. Skóra staje się wiotka, pomarszczona, pojawiają się na niej plamy. Bardzo często taka skóra traci prawidłowy poziom nawilżenia i staje się przesuszona i szorstka w dotyku. Czy jest jakiś sposób, by opóźnić proces starzenia oraz zmniejszyć siłę działania wszystkich szkodliwych czynników zewnętrznych?

Działaj z zewnątrz
Jeżeli zauważyłaś pierwsze zmarszczki lub stan Twojej skóry jest dla Ciebie niezadowalający, powinnaś zacząć stosować kremy zawierające komórki macierzyste. Dzięki temu, że zawierają dużą ilość jąder komórkowych i mogą nieustannie się dzielić – zastępują lub regenerują komórki we wszystkich rodzajach tkanek.

Krem z komórkami macierzystymi pozwoli Ci uzupełnić braki w skórze i przywrócić jej młody wygląd. Oprócz kremów poleca się również zabiegi z takimi komórkami, które pomagają usunąć blizny, odbudować mięśnie, zregenerować stawy czy nawet leczyć cukrzycę. Odmładzanie twarzy i szyi jest jednak jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej przy użyciu komórek macierzystych.

Dieta
Dobrze zbilansowana dieta to gwarancja nie tylko dobrego samopoczucia i kondycji fizycznej, ale i wyglądu. Zapewniając wszystkie niezbędne mikro i makroelementy, odpowiednią ilość witamin i dobrych kwasów tłuszczowych jesteśmy w stanie poprawić wygląd naszej skóry. Warto zwrócić uwagę na pożywienie zawierające witaminy A i E, tłuste ryby, olej lniany oraz świeże warzywa zawierające dużo przeciwutleniaczy.

Woda
Tylko dobrze nawodniony organizm działa prawidłowo, a nawilżona skóra jest jędrna, sprężysta i zdrowa. W dzisiejszych czasach często jednak zapominamy o piciu odpowiedniej ilości wody, zastępujemy ją kawą, ciemną herbatą czy słodkimi napojami. Te jednak nie pomagają nam w nawodnieniu organizmu. Aby utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry poleca się picie 1,5 litra wody dziennie (około 6 szklanek). Jest to absolutne minimum, które powinno zapewnić się naszemu organizmowi. Jeżeli dodatkowo ćwiczysz lub aktywnie spędzasz czas, ilość spożywanej wody powinna wzrosnąć.

Aktywność fizyczna
Odpowiednia ilość ruchu pozwoli utrzymać całe ciało w dobrej kondycji. Wykonywanie ćwiczeń siłowych przekłada się również na wygląd ciała – wzmocnienie mięśni i poprawę elastyczności skóry. Wykonując ćwiczenia siłowe 2 razy w tygodniu, jesteśmy w stanie poprawić jej wygląd.

Reklama: http://krewpepowinowa.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *