Jak wygląda turniej pokerowy?

Nie da się ukryć, że poker to gra wzbudzająca niesamowite emocje, zwłaszcza w swojej turniejowej odsłonie. Rozgrywki tego typu organizowane są na całym świecie praktycznie codziennie, choć oczywiście nie wszystkie cieszą się takim samym prestiżem. Zanim jednak zaczniemy się dobijać do największych imprez, warto będzie spróbować swoich sił w turniejach dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy.

Od czego zacząć? Po pierwsze, należy przejrzeć ofertę dostępnych turniejów i zapisać się na wybrane rozgrywki. W turnieju jest ograniczona liczba miejsc, dlatego są rezerwacje, przy czym na najciekawsze rozgrywki lista zawodników zapełnia się niemal od razu po ogłoszeniu turnieju, trzeba więc uważnie śledzić ogłoszenia. Po drugie, musimy uiścić wpisowe, chyba że zgłaszamy się na turnieje pokerowe za darmo, z niższą pulą nagród. Następnie o wyznaczonej godzinie logujemy się do poker roomu i przystępujemy do zawodów.

Turnieje mają różny przebieg, zależny od tego, z jakimi zawodnikami przychodzi się nam mierzyć. Rozgrywki dla mniej doświadczonych są z reguły wolniejsze, mniej w nich ryzykownych zagrań, ale też łatwiej rozgryźć przeciwnika. Im wyższy poziom, tym dynamiczniejsza i agresywniejsza gra, nie jest też tak łatwo rozgryźć pozostałych graczy.
W turniejach miejsca przy stołach są zawsze wyznaczane losowo. Raz przydzielonej pozycji nie możemy zmienić. Przebieg samej gry wygląda jak przy zwykłej potyczce stolikowej. Po rozdaniu kart, każdy z graczy licytuje, mając na podjęcie ostatecznej decyzji określony przedział czasu, np. 20 sekund. Zawodnik pozostaje w turnieju dopóty, dopóki ma żetony na kolejne zakłady. Gdy przegra wszystko, jego udział w rozgrywkach dobiega końca, chyba że jest możliwość dokupienia żetonów (tzw. re-buy).

W turniejach internetowych gracz może przez cały czas śledzić przebieg zawodów, sprawdzając np. informację o aktualnie zajmowanej pozycji albo najważniejszych statystykach, takich jak poziom zakładów w ciemno. Turniej internetowy może też być przepustką do zawodów naziemnych. Ponieważ wpisowe w takich zawodach jest bardzo wysokie, gracze szukają innych sposobów na zakwalifikowanie się do głównych rozgrywek. Mniejsze turnieje satelickie dają właśnie taką możliwość – nie wygrywamy w nich pieniędzy, ale miejsce w prestiżowym turnieju naziemnym. Wygrane z turnieju są najczęściej dzielone pomiędzy pierwszych 10 najlepszych graczy, chyba że regulamin mówi inaczej.

Więcej o turniejach pokerowych na portalu pokerbreak.net

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *