Jak dbać o skórę skłonną do alergii i podrażnień?

Skóra każdego człowieka jest zupełnie inna. Każdy z nas może mieć więc problemy z innymi schorzeniami i dolegliwościami. Jednak najczęściej spotykamy się z problemem suchej skóry skłonnej do alergii oraz podrażnień. To o nią należy zadbać w specjalny sposób. A jak to zrobić, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu i zyskać piękny wygląd?

1. ODPOWIEDNI DOBÓR KOSMETYKÓW
Na początku zwróćmy uwagę na to – co mogą nam zaoferować wybrani producenci kosmetyków naturalnych. Takie naturalne preparaty są odpowiednie nawet dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Możemy więc z nich spokojnie i bezpiecznie korzystać. Pamiętajmy przy tym, aby koniecznie zwracać uwagę na skład takich kosmetyków. Zróbmy to jeszcze przed samymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Najlepiej, jeśli jeszcze w sklepie przyjrzymy się składowi takiego kosmetyku. Każdy preparat musi zawierać na sobie nalepkę z tego typu informacjami. A niestety, nie możemy ufać bezgranicznie różnym reklamom.

kosmetyki7

Każdy producent kosmetyków chce przecież – abyśmy zakupili jego produkty. To właśnie dlatego na opakowaniach różnych preparatów znajdziemy określenia “naturalne” lub “bezpieczne dla skóry wrażliwej”. A często nie jest to prawda. Zamiast więc bezgranicznie ufać takim napisom, samodzielnie sprawdźmy skład wybranego przez nas kosmetyku. Nie powinien on zawierać żadnych konserwantów, aromatów i sztucznych barwników. To one najczęściej podrażniają skórę. Kupujmy więc raczej produkty znanych marek, takich jak Elfa-Pharm, które do produkcji wykorzystują wyciągi z naturalnych roślin.

2. TESTY KOSMETYKÓW
Zanim zaczniemy regularnie korzystać z danego preparatu – możemy wykonać mały test, dzięki któremu sprawdzimy, czy kosmetyk nie wywołuje u nas reakcji alergicznych. Przed pójściem do łóżka nałóżmy niewielką ilość wybranego produkty na rękę. Oznaczmy sobie to miejsce, aby o nim nie zapomnieć. Następnie sprawdźmy je zaraz po wstaniu z łóżka. Jeśli na skórze pojawiły się zaczerwienienia, krostki lub inne zmiany skórne, oznacza to, że możemy być uczuleni na jeden ze składników takiego produktu. Lepiej więc będzie, gdy zaczniemy go unikać. Jeśli jednak nasza skóra po nocy dalej jest w idealnym stanie, oznacza to, że kosmetyk nie wywołał u nas reakcji alergicznych.

kosmetyki9

3. GDZIE ZNALEŹĆ NATURALNE KOSMETYKI?
Dowiedzieliśmy się już, jak sprawdzić właściwości – i działanie poszczególnych kosmetyków. Teraz nadszedł czas na zakupy. A ważne jest również to, gdzie będziemy kupować takie preparaty. Spokojnie możemy je wyszukać np. za pomocą internetu. Odwiedźmy firmową stronę Elfa-Pharm. To na niej dokonamy wszelkich zakupów. Tym samym ułatwimy sobie podjęcie dobrej decyzji. Możemy również zainteresować się ofertą aptek. Takie apteki bardzo często współpracują z producentami kosmetyków naturalnych. Dzięki temu znajdziemy w nich bezpieczne kosmetyki, które idealnie sprawdzą się na skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Pamiętajmy również, aby zrezygnować z zakupów w zwykłych , stacjonarnych drogeriach. One nie zaoferują nam nic dobrego.

źródło: www.elfa-pharm.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *