GSM porady

W dzisiejszym świecie globalnej komunikacji dla nowoczesnego użytkownika nie ma nic ważniejszego od pozostania w stałym kontakcie z bliskimi i znajomymi. Do niedawna możliwe było to wyłącznie dzięki zastosowaniu telefonów stacjonarnych. Jednak sam proces dzwonienia do innego miasta czy kraju był nie tylko długi, męczący i obarczony możliwością wielu przerwań i zakłóceń, ale przede wszystkim zbyt drogi dla wielu klientów.

Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej i telefony stacjonarne znikają z rynku. Wiele wysoko rozwiniętych państw rezygnuje nawet z utrzymania budek telefonicznych, które do niedawna jeszcze spotkać można było na każdej większej ulicy. Wszystko przez popularność telefonii komórkowej, która opiera się do dziś w większości na standardzie GSM. Jego sukces to przede wszystkim pokrycie terenu, sprawiające że bez kabli znaleźć możemy sygnał praktycznie na 80% terenu naszej planety. Jest to niesamowity wynik, którego nie da się porównać do tradycyjnej kablowej infrastruktury telefonicznej. GSM jest szalenie przestarzałe, a jednak wciąż sprawdza się idealnie. Wprawdzie nie do surfowania po Internecie – współcześni bogaci abonenci liczą już wyłącznie na dostępność przesyłu danych w standardzie LTE, w najgorszym razie mogą się pogodzić z prędkością charakterystyczną dla sieci HSDPA. Tymczasem GSM, chociaż zapewnia możliwość przesyłania głosu, wiadomości testowych a nawet pakietów danych, zupełnie nie nadaje się do korzystania z Internetu, a zatem wiele funkcji znanych z nowoczesnych tabletów i smartfonów nie zostanie w ogóle uruchomionych.

Mimo wszystko nad rozbudową tej sieci wciąż pracuję najwięksi potentaci rynku, którzy absolutnie nie mogą zrezygnować z modernizacji tychże stacji, które łączą największą liczbę klientów. Szacuje się, że na świecie już co drugi mieszkaniec posiada swój unikalny numer telefonu komórkowego i zdecydowana większość z nich wykorzystuje właśnie technologię GSM. Klienci mogą łączyć się z nią zarówno po podpisaniu umowy abonamentowej, jak i wykorzystując formę przedpłatową.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.4/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
GSM porady, 6.4 out of 10 based on 16 ratings

Comments are closed.