Farba samochodowa w sprayu

Jaki jest ruch na naszych drogach każdy widzi. Z roku na rok przybywa samochodów i innych pojazdów przez co jazda staje się coraz bardziej niebezpieczna. Niestety coraz częściej dochodzi też do przykrych sytuacji, które mogą doprowadzić do uszkodzenia naszego samochodu, najczęściej jego powłoki lakierniczej, o której czystość i krystaliczny połysk tak usilnie dbamy.

lakier w sprayu

Mimo, że istnieje wiele warsztatów lakierniczych, to dobrym rozwiązaniem jest również, aby każdy kierowca posiadał w swoim garażu taką przydatną rzecz jak farba samochodowa w kolorze nadwozia swojego auta. Najlepiej jest zakupić w wyspecjalizowanym sklepie lakier w sprayu, w wygodnym do używania pojemniku. Kiedy więc dojdzie do sytuacji, że na powierzchni lakieru naszego pojazdu pojawią się uszkodzenia, to w pewnym stopniu będziemy mogli poradzić sobie z nimi sami.

A jaką markę lakierów samochodowych warto wybrać? Z całą pewnością interesująca wydaje się propozycja 3M, którą znaleźć można na stronie: www.klakiernik.pl/pl/producer/3M/18.

Prawdziwą zmorą polskich dróg są samochody ciężarowe, spod których kół wylatują na innych uczestników ruchu kamyki i żwir. Jazda za takim zawalidrogą może więc zakończyć się z nieestetycznymi odpryskami na masce lub dachu samochodu. Z taką drobną usterką, pod warunkiem oczywiście, że ubytki nie są zbyt duże, możemy z powodzeniem dać sobie radę. Mamy przecież lakier w sprayu, wiec warto samemu pobawić się w lakiernika. W zaciszu garażu należy odpowiednio przygotować powierzchnię maski auta, umyć ją, odtłuścić np. za pomocą benzyny ekstrakcyjnej i delikatnie, miejscowo przeszlifować co większe odpryski. Należy pamiętać aby farba samochodowa była nakładana na takie miejsca niezwykle delikatnie, aby uniknąć jej rozlania na nieuszkodzone powierzchnie co może doprowadzić do powstania nieestetycznych plam. Najlepiej nakładać ją punktowo np. przy pomocy wykałaczki, po której delikatnie spłynie i wypełni ubytek. Po wyschnięciu farby można ewentualnie nałożyć drugą jej warstwę, aż do uzyskania idealnie równej powierzchni. Potem delikatnie szlifujemy powierzchnię pastą polerską aż do pełnego połysku.

Lakier w sprayu doskonale nadaje się także do usuwania wszelkiego rys, które najczęściej powstają na parkingach, gdzie o nie nietrudno. Podobnie jak w przypadku odprysków trzeba tylko odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania, tak aby farba samochodowa nie odlatywała od pomalowanych fragmentów. Może ta nasza praca nie będzie zbyt fachowa, ale z pewnością pozwoli na uniknięcie zazwyczaj dużych kosztów wizyty w profesjonalnym warsztacie lakierniczym.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *