Etyka pozycjonera

Większość prężnie działających przedsiębiorstw dba o skuteczną promocję w Internecie. Dzięki atrakcyjnej stronie, zyskują znacznie więcej klientów. Ważne, aby portal zajął jak najwyższą pozycję wśród wyszukanych linków. Dzięki temu jego treść szybciej i łatwiej dotrze do każdego internauty. Pozycjonowanie, czyli praca nad położeniem adresu www, stanowi klucz do sukcesu danej witryny. Możemy wyróżnić wiele rozmaitych działań, zawierających się w usłudze SEO. Niestety, nawet w Internecie trudno o uczciwość.


Sporo firm stosuje nielegalne metody, które określa się mianem spamu wyszukiwarek. Coraz częściej mówi się też o tak zwanym Black SEO. Przykładem oszustwa jest zamieszczanie kluczowych słów czy wyrażeń, które nie mają nic wspólnego z prawdziwą tematyką serwisu. W ten sposób użytkownik trafia na portal, który całkowicie odbiega od podjętych poszukiwań. Nagromadzenie bardzo dużej liczby słów kluczowych również stanowi poważne wykroczenie. Klucz łączy frazy wpisane do wyszukiwarki ze stroną, w której również się pojawia. Dlatego spora ilość takich wyrażeń znacznie zawyża pozycję danego adresu. Aby zatuszować proceder, czasem klucze są celowo ukrywane. Najprostsza metoda polega na użyciu czcionki w tym samym kolorze, co tło witryny. Do wyjątkowo rażących nadużyć zalicza się tak zwany cloaking. Sprowadza się on do budowania fałszywych kopii witryn. Kopie trafiają do wyszukiwarek zamiast oryginalnej wersji. Program zostaje więc skutecznie zmylony co do autentycznej treści serwisu. Istnieje jeszcze cała masa innych, nieetycznych działań, które mają wpływ na efekty wyszukiwania.

Każdy przejaw oszustwa jest jednak surowo karany, łącznie z całkowitą blokadą podejrzanych stron. Znane są przykłady kompromitacji dużych firm, które stosowały spam do promocji swoich usług. Na szczęście roboty wyszukiwarek są coraz lepiej chronione przed takimi działaniami. Każdy użytkownik sieci może też samodzielnie zgłosić oszustwo. Należy pamiętać, że legalne metody SEO są skuteczne w zapewnianiu wysokiej pozycji stron w sieci. Nie trzeba posuwać się do kłamstwa, by osiągnąć sukces!

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.4/10 (14 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Etyka pozycjonera, 6.4 out of 10 based on 14 ratings

Comments are closed.