Druk codzienny

W dobie internetu i wszechobecnej elektroniki zaczynają zanikać zajęcia i przestają być użyteczne przedmioty mające ogromne i kolosalne znaczenie w przeszłości. Maszyny zastępują ludzi przy stanowiskach pracy, roboty sterują tymi właśnie maszynami a z kolei nad nimi czuwa superkomputer pracujący dla zazwyczaj jednego człowieka zarządzającego całym tym bałaganem.

Kwestią czasu jest tylko wejście elektronicznych systemów – do wszystkich części naszego życia. Będą one rządzić bez wyjątku. Największym jednak biznesem, który obecnie jest pochłaniany przez wszelkiej maści elektroniczny sprzęt, jest słowo pisane. Już dziesiątki lat temu komputery zaczęły zastępować maszyny do pisania, a z czasem także kartki papieru, na których słowo było pisane. Teraz już nikogo nie dziwi widok tzw. e-booka czy człowieka czytającego najnowsze informacje wprost ze swojego smartfona połączonego z internetem. To właśnie on dał nam takie możliwości i jest odpowiedzialny za zanik drukowania słowa pisanego. Bo taniej, bo szybciej, bo wygodniej.

wizytówka4

Jednak uważam, że do końca zawsze druk “materialny” obroni się – są pewne dziedziny życia, gdzie po prostu nigdy nie będzie to dobrze widziane oraz po prostu nie odzwierciedli w pełni przyjemności jakiej można oddać się czytając. Przykładem mogą być na przykład książki przygodowe. Czytanie ich na tablecie jak już wspominałem może być wygodniejsze, szybsze. Owszem, jednak nic nie zastąpi dotyku kartek i zapachu tuszu drukarskiego jaki można poczuć jedynie w kontakcie z prawdziwą książką. Są też dziedziny gdzie po prostu bardziej poważnie jest posiadać coś wydrukowanego. Weźmy druk wizytówek. Nikt nie wyobraża sobie elektronicznego wysyłania sobie numerów telefonów razem z kontaktem. Jest to bezcelowe i prawdopodobnie ktoś, komu to wyślemy szybko o nas zapomni. Należy mu dać coś materialnego. Coś co sprawi, że będzie o nas pamiętał, coś co sprawi, że zawsze sobie przypomni nawet przypadkowo natrafiając na ten skrawek papieru w portfelu. Zawsze to zwiększa szanse na kontakt z takim człowiekiem niż pusty numer wysłany na telefon i zapisany gdzieś pod dziwną nazwą.

Druk ulotek również pozostaje niezastąpiony – nawet najbardziej kolorowe bilboardy nie zastąpią kawałka papieru z nadrukiem i najważniejszymi informacjami. Nikt nie będzie specjalnie odbierał telefonu tak, aby oglądać reklamy. Nadal ulotki to jedna z prostszych form dotarcia do klienta i wydaje mi się, że najskuteczniejsza. Druk papieru firmowego jest kolejnym przykładem na to, że tak szybko nie wbiegnie tę dziedzinę elektronika. Poważne papiery wymagają utrwalenia w rzeczywistości, a nie tylko elektronicznych podpisów. I bądź co bądź zobowiązują. Coś co istnieje tylko teoretycznie nigdy nie będzie miało takiej wagi.

ulotka4

Podsumowując, chociaż elektronika próbuje się wkraść – i w tę dziedzinę tylnymi drzwiami, to nadal pozostaje sporo zwolenników tradycyjnego druku. I bardzo dobrze bo nie ma większej radości i nie będzie nigdy można poczuć takiej chęci posiadania czego elektronicznego jak słowa drukowanego.

 

źródło: www.jkbprint.pl/uslugi-dla-biznesu/papier-firmowy

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *