Dlaczego warto wyjechać do lwowa?

Lwów to miasto, które trzeba zobaczyć. Od polskiej granicy dzieli Lwów tylko 80 km. Każdy Polak powinien przynajmniej raz w swoim życiu odwiedzić to piękne miejsce. Ze względu na historyczne połączanie naszych narodowości: polskiej i ukraińskiej, ale także wielokulturowość i przepiękną architekturę zabytkową tego miejsca. Lwów to cudowne miasto. Jest nazywany “większym bratem Krakowa”. Co warto zobaczyć podczas przechadzki po Lwowie? Oto kilka wskazówek:

1) Rynek Lwowski

wycieczki do lwowa z warszawy
Jest to główny plac Starego Miasta o kształcie kwadratu. Wychodzą z niego dwie uliczki na których znajdują się łącznie 44 kamieniczki. Nie są one jednolite pod względem wyglądu. Każda różni się wiekiem i stylem architektonicznym jak i pokazują inną wartość artystyczną. Mają specyficzną historię. Są bardzo ciekawe. Rynek Lwowski to miejsce różnych stylów i smaków. Po placu jeździ słynny czerwony tramwaj, który zawsze jest przepełniony. Na Rynku znajduje się wilka bryła Ratusza z którego wieży można podziwiać widok na panoramę miasta.

2) Cmentarz Łyczakowski – to nekropolia narodu polskiego. Ma odmienną od innych cmentarzy historię, bardzo dramatyczną. To najstarszy cmentarz polski z roku 1786, na którym leżą przedstawiciele nauki i sztuki, wielu wybitnych polityków i żołnierzy walczących o niepodległość Polaków i Ukraińców. Na Cmentarzu znajduje się wiele pięknych ozdobnych kaplic. Bardzo popularne są: Kaplica Adamskich, Kaplica Barczewskich, Kaplica Kiselków, Kaplica Krzeczunowiczów.

Plik:Luetzenhofer Friedhof 006.JPG

Foto: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Luetzenhofer_Friedhof_006.JPG

3) Wały Hetmańskie – zdobione przez piękny Pomnik Mickiewicza i widoczny z nich budynek pięknej opery. Wały powstały w wyniku usuwania obwarowań miejskich. W ten sposób odsłonięto piękną starówkę będącą sercem miasta. Całkiem blisko od Wałów Hetmańskich znajduje się słynna katedra ormiańska pw. Wniebowzięcia NMP. Obok katedry znajduje się Zaułek Ormiański, który jest uważany za najbardziej magiczny element Starego Miasta.

4) Kopiec Unii Lubelskiej (Wysoki Zamek) – przepiękne miejsce, które otacza duży park o takiej samej nazwie. To punkt o najwyższym wzniesieniu we Lwowie. Idealnie widać stąd Stare miasto i powiewającą na ratuszu flagę ukraińską. Niegdyś miejsce to należało do księcia Daniela Halickiego i jego syna Lwa.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/Lw%C3%B3w_-_kopiec_Unii_Lubelskiej.jpg/1280px-Lw%C3%B3w_-_kopiec_Unii_Lubelskiej.jpg

Foto by https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiec_Unii_Lubelskiej

Lwów to miasto z wieloma atrakcjami. Nie ma ich końca i ciężko wybrać te najbardziej popularne, ponieważ każde miejsce tak naprawdę ma w sobie coś pięknego i jedynego w swoim rodzaju. Coraz więcej podróżujących z Polski wybiera się w te tereny. Poznaj historię łączącą Polskę i Ukrainę.
Popularne są wycieczki do Lwowa z Warszawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (Z 1 głos)
Dlaczego warto wyjechać do lwowa?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *