Czy kredyt konsolidacyjny może nas uratować?

Konsolidacja kredytów to kapitalne rozwiązanie w głównej mierze na wyjście z nieregularnej spłaty rat. Jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż dłużnik, jaki w danym momencie posiada wiele pożyczek, ma możliwość otrzymania takiego kredytu, z którego pomocą będzie opłacał wszystkie kredyty. Ten produkt kredytowy został przygotowany w szczególności dla osób, które mają większe problemy z systematycznymi spłatami kredytów gotówkowych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić wrócić płynność domowemu budżetowi.

W obrębie kredytu konsolidacyjnego kredytobiorcy mogą liczyć przede wszystkim na dłuższy czas spłaty. W taki sposób miesięczne raty posiadanych zobowiązań zostają zamienione w jedną stałą ratę, jaka jest mniejsza, niż suma rat wcześniejszych. Przy mniejszej racie oraz wydłużonym czasie uregulowania zadłużenia, zadłużeni mają więc lepsze szanse na spokojną spłatę kredytu. W przypadku konsolidacji jedna rata wysyłana jest do wybranego banku, w jakim wzięty został kredyt konsolidacyjny. Kredytobiorca nie frapuje się już spłacaniem poprzednich pożyczek, ponieważ to bank po uzyskaniu raty zajmuje się spłacaniem pozostałej części zadłużenia dla odpowiedniej instytucji. Ciężar uregulowania poprzednich długów jest więc zdjęty z kredytobiorcy – o czym przekonuje serwis bogatypolak.blogx.pl.

Czy jednakowoż konsolidacja kredytów to naprawdę wspaniała metoda ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Dłuższy czas spłaty powoduje wyznaczeniem wyższych odsetek, które wędrują do banku. W końcowym rozrachunku zadłużeni regulujący kredyt konsolidacyjny ponoszą niestety wyższe koszta. Prócz tego istnieje kilka niewygodnych kruczków, na które w momencie konsolidacji wypada zwrócić uwagę. Nade wszystko jest to prowizja, jaka do najniższych nie należy. Ewentualnie bank może zechcieć od kredytobiorcy dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów warto przeliczyć wszelkie powiązane z tym opłaty. Być może dodatkowe opłaty związane z następnym zadłużeniem będą mniejsze, niż konsolidacja. Trzeba poza tym sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tym przypadku jest kluczowy. Można zerknąć na portale branżowe i znaleźć ranking najtańszych kredytów. Na jego podstawie jesteśmy w stanie odnaleźć dobre oferty konsolidacji kredytów. Opłaca się również zerknąć na aspekty umowy oraz różne prowizje. Posiadając takie informacje jesteśmy pewni, że znaleziony przez nas kredyt jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Z 0 głosów)
Czy kredyt konsolidacyjny może nas uratować?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *