Co zrobić kiedy klucze zostały wewnątrz auta? Oto kilka zasad,…

Pośpiech, nieuwaga czy chwila zapomnienia może sprawić, że nasze klucze od pojazdu zostaną w środku pojazdu. Pół biedy jeżeli jesteśmy blisko domu i mamy w zasięgu ręki zapasowe egzemplarze. Co jednak zrobić kiedy właśnie wyjechaliśmy na wakacje, robimy zakupy czy też z innych przyczyn jesteśmy daleko od domu?

klucze do samochodu

Nie ma co ukrywać w przypadku zatrzaśnięcia się kluczy w samochodzie w 90 procentach przypadków jest to wina kierowca. Może to być niepotrzebne naciśnięcie guzika blokującego zamek w momencie gdy kluczyk nadal tkwi w stacyjce lub odłożenie ich na siedzenie w momencie gdy właśnie zaskoczył centralny zamek. Wiadomo czasami zdarzają się niespodziewane sytuacje, jak zamknięcie kluczyków w bagażniku, czy też ukręcenie ich w zamku. Niestety nie ma żadnego skutecznego zabezpieczenia przed nieumyślnym zatrzaśnięciem kluczyków, takie sytuacje czasem się zdarzają. Warto jednak powstrzymać się od samodzielnego ich wyjmowania, gdyż taka operacja może okazać się bardzo kosztowna.

Awaryjne otwieranie drzwi – nie rób tego samemu

To męska rzecz by wszystko co się zepsuje naprawiać samemu, jednak przed tym stanowczo przestrzegamy. My też oglądaliśmy filmy akcji, gdzie bohaterowie otwierali drzwi od samochodu, za pomocą pineski w ciągu kilku sekund, przestrzegamy jednak by nie naśladować ich w realnym życiu. Wbrew pozorom otworzenie samochodu bez kluczyka jest bardzo trudne, a im nowszy model tym więcej umiejętności trzeba posiadać. Nie należy również wierzyć umieszczonym w internecie filmikom, gdyż często porady udzielane są przez profesjonalistów. Mają oni dostęp do sprzętu, którego bez licencji nie kupi przeciętny użytkownik czterech kółek. Oczywiście istnieją metody siłowe takie jak wybicie szyby czy też wyrywanie drzwi, ale jeżeli lubimy swój samochód to lepiej tego nie róbmy.

Poproś o pomoc specjalistów

Wbrew pozorom nie trudno znaleźć dobrą firmę, która specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu drzwi samochodu. Zwykle koszt takiej usługi też nie jest ogromny, może on wynieść około 200 złotych. Niewątpliwą zaletą otwierania drzwi przez specjalistę jest fakt, że zna się on na swojej robocie, ma specjalistyczny sprzęt i nie uszkodzi przy tym lakieru na drzwiach. Przestrzegamy natomiast przez ślusarzami, którzy wyceniają pracę na podstawie czasu jaki muszą poświęcić na dany zamek, a także takich, którzy uczą się otwierania na naszym pojeździe. Warto przed zamówieniem usługi zrobić krótki wywiad z kim rzeczywiście ma się do czynienia, pozwoli to uniknąć, niepotrzebnych, dodatkowych kosztów*.

* Materiał nadesłała redakcja lockbusters.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (Z 1 głos)
Co zrobić kiedy klucze zostały wewnątrz auta? Oto kilka zasad,..., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *