Brudne buty, czarne skarpetki i tenisówki o garnituru cię dyskwalifikują….

To, że w sieciówkach zostawisz 90% swojego miesięcznego wynagrodzenia to jeszcze żaden dowód, że wiesz, jak powinien ubierać się dojrzały mężczyzna. Dziś mamy dla ciebie coś specjalnego – zestawienie typowych błędów, które zdarza się popełniać nawet 30-latkom. Serio.

Typowe wpadki mężczyzn. Moda męska

spodnie i sneakersy męskie

Wpadka nr 1: Nosisz czarne skarpetki, bo sądzisz, że to tzw. bezpieczny kolor

Mimo że biel i czerń uchodzą za najbardziej uniwersalne kolory, to w przypadku skarpetek jest dokładnie odwrotnie. Białe nadają się wyłącznie, jeśli wybierasz się z kolegami na mecz piłki nożnej (Uwaga! Nie na trybunach), a czarne na oficjalne, wieczorne bankiety. I tyle. We wszystkich innych okolicznościach tylko kolor. Mogą to być krótkie skarpetki do sneakersów takie jak tutaj, albo dłuższe do chinosów i jeansów. Nam to bez różnicy. Byle w kolorze.

Wpadka nr 2: Wszędzie te czarne garnitury

Mamy wrażenie, że prześladują nas czarne garnitury. Co gorsza – widzimy je nie tylko wśród licealistów wracających z matury i studentów, ale i osób, które pracują na poważnych stanowiskach. A zasada jest taka, że w dzień czarnych garniturów nie nosimy i tyle. Chyba, że pracujesz w japońskiej Yakuzie, to wybaczamy.

Zdecydowanie ciekawszym i bardziej uniwersalnym wyborem jest granatowy garnitur.

Wpadka nr 3: Zmęczone jeansy na każdy dzień

Nie zakładaj jeansów każdego dnia. Może i możesz wyremontować w nich samochód, skosić trawnik w ogródku, ale na pewno nie pokazać się w pracy. Szczególnie, że nie masz już 20 lat i kobiety mają prawo wymagać od ciebie więcej.

Jeansy możesz zastąpić np. chinosami. Są równie wygodne, a znacznie lepiej widziane w towarzystwie.

Wpadka nr 4: Buty, które nigdy nie widziały pasty i wosku

Musisz wiedzieć jedno – każde, absolutnie każde buty (tak, także te, na które wydałeś 1500 zł w ubiegłym roku) wymagają regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Wosk, pasta do butów i drewniane prawidła to absolutne minimum, o czym powinien pamiętać każdy mężczyzna. Bez wyjątków.

Wpadka nr 5: Czapka z daszkiem i luźne spodnie to już nie w twoim stylu

Nawet jeśli nadal jarasz się kulturą hip-hop, to w twoim wieku już nie wypada chodzić w czapkach z daszkiem typu fullcap i spodniach z obniżonym krokiem. W typowych dresach zresztą też nie. I to nawet jeśli nie masz bezpośredniego kontaktu z klientem, a twój pracodawca akceptuje cię takiego, jaki jesteś. Dla własnej higieny umysłowej, dobrego stylu i przyzwyczajeń ubieraj się w coś innego. Chinosy, brogsy, koszula z twardym kołnierzem, dobry krawat to absolutne minimum jeśli chodzi o ciebie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (Z 1 głos)
Brudne buty, czarne skarpetki i tenisówki o garnituru cię dyskwalifikują...., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *